In english   
EKL
 Põhikiri
 EKL juhatus
 Koosolekud
 Astu liikmeks
Eesti Kiirabid
 Abi kutsumine
 Piirkonnad
 Kodulehed
Info
 Uudised
 Heategijad
 Kiirabi suvepäevad
 Juhendid kiirabitöötajale
Toimetamised
 Valujoonlaud
 Kvaliteediindikaatorid kiirabis
 Konverentsid
 Projektid
 Koolitus
 Terapeutiline hüpotermia
Põnevat
 Lugemist
 Pildialbumid
 Internet
Seadusandlus
 Katastroofimeditsiin
 Terviseamet
Uudised | Tuning.ee osaleb E-kiirabi...

Tuning.ee osaleb E-kiirabi projektis

  Koostöös SA Tartu Kiirabi, Televõrgu AS ja Eesti Energia AS-ga valmistab Tuning.ee ette esimesed interneti püsiühendusega kiirabiautod.

Kiirabiautod varustatakse Wifi-toega CDMA modemruuteritega MV410, mis kasutavad internetiühenduseks Televõrgu ja Eesti Energia "KÕU" teenust, millega on kaetud terve Eesti territoorium.

Pilootprojekti raames, mille eesmärgiks on hinnata KÕU sobivust kiirabiautode interneti püsiühendusena ning viia läbi kiirabitöös sobiliku arvuti riistvara katsetused, varustab Tuning.ee kolm SA Tartu Kiirabi kiirabiautot vajalike seadmetega. Esialgne pilootprojekti kestvus on planeeritud kuni 2008. aasta kevadeni.

Interneti püsiühenduse tekitamine kiirabiautodesse on suur samm E-kiirabi projektis, mille eesmärkideks on kõrgtehnoloogilise, optimaalse kättesaadavusega ja optimaalse kvaliteediga kiirabiteenuse pakkumine. Ühena meetmetest nende eesmärkide täitmiseks on kiirabibrigaadi e-konsultatsiooni võimaldamine e. võimaldada saada ja saata patsiendi kohta vajaliku informatsiooni erinevatest meditsiinilistest ja mittemeditsiinilistest andmebaasidest ning meditsiinilist konsultatsiooni.


22. jaanuar 2008
 Eesti Kiirabi Liit, Riia 18, 51010 Tartu, EE672200221005141882 ekl@kiirabi.ee